others

Happy New Year :)

2. ledna 2013 v 16:25 | Lenka

Trošku opožděně vám všem přeju šťastný nový rok 2013, hodně úspěchů, zdraví, lásky a štěstí, ať dodržíte, co jste si slíbili (pokud jste si něco slibovali), zkrátka mějte se skvěle. :)

A jak jste prožili Vánoce? Naše proběhly v duchu rodinné pohody, za což jsem opravdu ráda. Dostala jsem vysněný světelný objektiv a oční linky a vonnou svíčku, která mění barvy. Se spolužáky jsme si udělali "besídku" v kavárně, takže jsem zase bohatší o náušnice a jiné drobnůstky, to vždycky potěší :). S objektivem zatím nejsem moc velký kamarád, snad se to postupně s přibývajícím světlem zlepší.

Na Silvestra jsme s partou vyjeli na chatu, kde jsme si užili spoustu zábavy u her. Při hraní Česka jsem si sice přišla jako blbec, ale jinak to bylo fajn. Těsně před půlnocí jsme vyšli ven, připili si všechno nejlepší do nového roku a pozorovali ohňostroje. Z nich taky vznikla tahle fotka, nebo spíš koláž, protože je tvořená asi z pěti fotek...tak velký ohňostroj jsme tam naráz neměli. Šli jsme spát asi o půl páté, takže včerejšek jsem téměř celý proklimbala.

No a zítra zase škola, při cestě z chalupy jsem si vzpomněla na seminárku z chemie, takže jsem udělala aspoň první stránky, snad to zvládnu do úterý. Na pátek písemka z chemie, sloh na angličtinu, písemnka z konverzace...ne, nebudu si kazit večer. :)

Bokeeeeeh (asi jsem se zbláznila)

9. listopadu 2012 v 16:20 | Lenka
Zbláznila jsem se do objektivu - pevné ohnisko, 50mm, světelnost 1,4. Láska na první pohled!

Abych to trochu vysvětlila: Naše škola pořádá projekt "kras", který je dotovaný od Evropské unie. Na tyto účely byl tedy pořízen z evropských peněz školní foťák. O tělo až tak nejde, to je Canon EOS 600D, ale ty věcičky k tomu mě zaujaly, hlavně teda tenhle objektiv a taky externí blesk. Trošku mě zklamalo zjištění, že takovýhle blesk stojí i u nikonu sedm tisíc. Nu což, ale tu padesátku chci! :D Mám ten foťák teď půjčený, budu s ním totiž fotit školní akci a musím si na něj trochu zvyknout. (S mým foťáčkem bych musela používat vestavěný blesk, což by vypadalo moc hezky a navíc asi není nejlepší v divadle pořád bleskat)

Tak malá ukázka, co jsem zatím nafotila. :)

Pondělí ve Francii

25. října 2012 v 18:57 | Lenka

Tak konečně slibované fotky z Francie!

Přijeli jsme v neděli dopoledne, ještě ten den nás vytáhli na tři hodiny do bazénu, byla jsem utahaná jako kotě.

Pondělí: Byli jsme přivítáni panem starostou na radnici v Bitche. Přichystali parádní občerstvení. Poté nám Francouzi ukázali svou školu, což je víceméně sterilní krabice. V místní kavárně jsme hráli UNO a pak jsme šli na oběd do jídelny. Vyznamenali se, protože k hlavnímu jídlu jsme si mohli vzít i ovoce, salát a dezert. Kolem půl druhé jsme se vydali na Citadelu, která se tu tyčí na poměrně velkém kopci. U brány jsme dostali sluchátka, do kterého nám jel komentář v angličtině. V podzemí bylo promítání filmu o citadele za Prusko-Francouzské války. I když jsem moc nerozuměla, bylo to celkem zajímavé. Večer jsme pak šly na párty k Borisovi, což je baleťák, u kterého bydlel spolužák. Myslím, že podle zájmu jste jistě poznali, jakým směrem je orientovaný. :D Vtipné je, že má dvojče a i když je od sebe vzhledově témeř nerozeznáte, chováním jsou úplně odlišní.

Na fotce kostel v Bitche.

Marilyn Monroe podle tutoriálu

10. září 2012 v 16:13 | Lenka
Poslední dobou brouzdám po youtube a hledám nějaké pořádné tutoriály k PS. Bylo tam jak udělat "typograficky" portrét z obyčejné fotky. No, trochu jsem si to upravila, takže Marilyn není až tak moc "přetextovaná". Ale mně se to takhle líbí :). Dlouho jsem nic nepsala, možná se tu časem něco objeví, možná :). Fotky budou, navíc ve středu jdem s profesorem informatiky na semináři fotit, takže jupí. :-)

Asi budu muset oprášit tablet

15. července 2012 v 18:23 | Lenka
To jsem zase něco našla...

Cože, to je z roku 2010? Ani jsem netušila, že už ho chudinku mám tak dlouho.
Asi ho opráším a zase si půjdu něco namalovat. Můj problém je, že nikdy nevím co. To bylo vždycky ve škole...já jdu něco nakreslit...ale co..."CO MÁM NAKRESLIT???"- "nevim"-"tak co tě napadne"-"co třeba motýla"-"to nee" ....jo to byly časy :)

Tak tady máte pár pro zasmání :), i když ty první tři se mi celkem líbí


 
 

Reklama