Srpen 2012

Už letí!

28. srpna 2012 v 15:23 | Lenka |  people
Už dlouho jsem nic nepřidala, tak teď aspoň jedna fotka z brněnského letiště. V letadle seděli i naši - přilétali z Kypru. Těžko říct, co pán na snímku dělá, buď se škrábe za ušima nebo chytá rádiové vlny, nevím. Nicméně mi to přijde jako vcelku fotogenická póza, tak tu je.

Jsem si vědoma, že možná někomu můžou mé úpravy fotek přijít hrozné, protože ráda ohudlám barvy a vzejde z toho takový béžový kafe, ale mně se to holt líbí :)


Pozdravy z Číny

15. srpna 2012 v 15:38 | Lenka |  postcrossing
Dnes jsem byla na poště odeslat pohledy do Polska, Německa (což mě štvě, protože do obou zemí už jsem posílala) a Portugalska (což se mi líbí). Když jsem dorazila domů, našla jsem ve schránce pohled z Číny. Jak ten mě potěšil! Dokonce tam můžu vidět, jak se píše Česká republika v čínštině. A taky se mi líbil citát, který XingYing napsala: "There is no reason to carry to darkness of the past with you in to tomorrow. Your tomorrows are as bright as you want to make them." Snad si to přeložíte.


Marťané a jiné bizarnosti a radosti

14. srpna 2012 v 19:09 | Lenka |  diary
V posledních dnech slýchám samé vtipné zprávy. Včera mě rozesmály novinky na seznamu, když popisovaly přání amerického prezidenta Obamy, aby mu dali vědci ihned telefonicky vědět, až zkontaktují marťany. Ježkovy voči, kde to žijem? Možná je to jen chorobnou potřebou Amerianů zachraňovat svět. Když budou marťané zlí, Obama jim zakroutí krkem a lidstvo přežije. Pokud budou mírumilovní, Obama jim krkem zakroutí stejně a řekne, že nás chtěli zničit. A pokud žádní marťané nebudou,...budou. Ne, já nemám nic proti Američanům a jejich výzkumům, jen mě to velmi pobavilo.

Dále mě překvapila správná odpověď na otázku v Dobyvateli: "Od kolika let je ve Vatikánu povolený sex?" Říkala jsem si, no tak tam to bude asi o dost víc než tady a dala jsem 21. O to byl můj pohled překvapenější, když jsem uviděla číslo 12. Cože? Tohle už mi přijde vážně zvrhlý. Malý dítě, kterýmu teprve dorůstají zuby, a už by mělo...no to snad ne.

A před chvílí mě nadchl komentář pratety k mé profilové fotce na facebooku: "Hezcí lidé to mají v životě lehčí." Ještě jsem nepřišla na to, co jí odpovědět :D. Asi nic, budu dělat, že jsem si toho nevšimla :D...

Do téhle doby jsem měla v nadpisu jen bizarnosti, "a radosti" jsem se teď rozhodla přidat a sdělit vám, jak je dneska krásně, jak jsem běžela indiánským během (běh, chůze, běh, chůze) až k asi dva kilometry vzdálenému lesu a užívala si toho, jak si vítr (NE, nenapsala jsem před chvílí výtr!) pohrává s mými vlasy, jak mi sluníčko svítí do tváře. Byla to opravdu nádhera, dokonce i Bessy vypadala, že si to vychutnává. V poli sice zase něco chňapla, ale budiž jí odpuštěno. Asi budu chodit běhat častěji.

Jinak další moje radost spočívá v tom, že naši jsou spolu na dovolené u moře. Ne, že bych se až tak radovala z toho, že tu jsme s bráchy sami, i když je to taky dobrý, ale spíš jsem nadšená z toho, že jsou naši spolu. Před čtrnácti dny to skoro vypadalo na rozvod a najednou jsou k sobě milí. To mi připomíná citát, který mám v menu. "My child, you worry too much. I've got this, remember? 'Love, your Dad God." Pro mě velmi výstižný.

Mějte se krásně,
užívejte si slunečných dnů :)

Hádej, co jsem

14. srpna 2012 v 10:51 | Lenka
Zjistila jsem, že na téma "černá" se výborně fotí. V okamžiku pořizování fotky vás sice zradí automatika a musíte si tudíž zaostřit ručně, avšak jak sami můžete vidět, myslím, že i manuálně se mi to celkem povedlo. Povšimněte si ostrých kontur, sité barvy a propracované kompozice. Jistě, musela jsem provést i pár úprav v grafickém programu, abych fotku dovedla k dokonalosti. Úprava kontrastu, vyvážení barev a doostření jsou takřka nutnou součástí.

Normálně se řídím výrokem našeho pana informatikáře: "Jakej blbec dává na web obrázky v plném rozlišení?", ale dnes učiním výjimku (nikoli vyjímku, jak by vám připoměla naše paní bývalá češtinářka) a dovolím si vám své dílo předvést v celé své kráse. Stručně řečeno, pokud máte pomalejší počítač, nejspíš si na výtvor budete muset chvíli počkat, což ovšem zdaleka ničemu nevadí, alespoň budete napnuti až do samého konce.


Nejkrásnější na tom je, že si pod tím můžete představit takřka vše. Může to být například černý pes na černém pozadí, pohled temným lesem v noci, afroameričan na černém pozadí, tma, pocit úzkosti, had, který právě konzumuje slona, nikoli však klobouk, sluneční svit v noci, prázdnota... Třeba bych mohla říct, že jsem v noci stihla vyfotit Bolta, myslíte, že bych potom nemusela nadosmrti pracovat? :)

Vyhlašuju tímto soutěž o nejoriginálnější název fotografie. Výherce si odnese dobrý pocit. :)

Photos ZOO - elephants & fish

11. srpna 2012 v 23:10 | Lenka |  faun
Je mi jasné, že kombinace slon - ryba nemůže fungovat, když já jsem u nich měla málo fotek a takhle se doplňují. A navíc sloni milují ryby a ryby určitě milujou slony. No dobře, asi se z toho nevykecám :)

V akvárku měli Marlina, Nema a dokonce i Dori. Dori možná bude někdy někde na pozadí.Photos ZOO - birds :)

9. srpna 2012 v 15:03 | Lenka |  faun
Další zastávka u ptáčků. :-) Šli jsme volně přístupnou voliérou, kde byli pelikáni. Jen si je představte, velcí ptáci, a nějaká rodinka si je tam hladila (zní to vtipně :D), nakonci byla cedulka "Pelikáni jsou nebezpeční"...Photos ZOO - monkeys :)

9. srpna 2012 v 14:37 | Lenka |  faun
Tentokrát nahlédneme do světa opic. Tohle mládě, orangutana (díky Dee :D), bylo hrozně roztomilé. Pochutnávalo si na mrkvi. :)


Photos ZOO - predators :-)

9. srpna 2012 v 13:14 | Lenka |  faun
Jak už jsem tu zmiňovala, v pondělí jsem měla možnost fotit zvířata v ZOO. První takové nahlédnutí bude k šelmám :-). Byly za skly, většinou upatlanými skly, takže na některých fotkách je to dost znát. Když jsme projížděli safari, viděli jsme i lvy, ale ti měli ták zaneřáděné sklo, že z toho nevznikla žádná pořádná fotka.

Fotit tygra byla taky pořádná prekérka. Kolem výběhu pořád pobíhaly děti, matlaly na sklo, vůbec je nezajímalo, že se tam snažím něco vyfotit, chodily mi před záběr. Prostě malé děti...


Mí (ne)domácí mazlíčci

8. srpna 2012 v 17:22 | Lenka |  faun
Naše Bessy. Na první pohled se zdá být psem. Až po určité době zjistíte, že je to vlastně prase :). Pokud máte doma labradora, nejspíš snadno pochopíte, o čem mluvím. :) Ale i tak, je fajn mít čtyřnohého kamaráda, vytáhne vás na vzduch, donutí vás uklízet a nadšeně vás vítá, když se vracíte domů.


+ ochutnávka mazlíků ze zoo, bude jich víc ;)

Buongiorno, kolik ti je let?

7. srpna 2012 v 23:07 | Lenka |  diary
Pokračování z dovolené

Po nastěhování do stanu ihned k moři. Krásně se pohupuje, užít si to, než přijdou slibované bouřky a moře se rozbouří. Pláží pochodují Marokánci, nejspíš ilegálně přistěhovaní, nabízí náušnice, šaty, plavky... Těžké je odmítnout, drží se vás jako klíště... "no no no, grazie", "skoro zadármo, hezké", "no no", "na nohu? zkusit?", "grazie", "ne?", "..." Lehnout si, zabořit hlavu do ručníku a nechat je odejít.

Večer hrajeme aktivity, pro pobavení celého kempu. Před stanem se nám promenáduje šamponek v černo-zlatých trenýrkách. Naše čtrnáctiletá spolucestující je z něj "navětvi", nám ostatním je špatně. Ale jo, třeba z něj bude v pětadvaceti hezkej chlap, škoda, že mu tolik ještě není.

V pondělí přišly velké vlny. Dovádění v moři. Večer na koktejl párty. Objednala jsem si ovocný, celkem dobrý, pak za mnou přijde mamka, že jí dali kokosový, jestli si to nechci vyměnit. Nakonec souhlasím, aby si mamka taky trochu pochutnala. Kokosový koktejl je příšerný. Krom kokosu a cukru není nic cítit.

Hned vedle našeho stanu byl kempový bar. Šly jsme na zmrzlinu. Poznaly jsme tam, jak jsme na konci pobytu zjistily, majitele kempu, Miguele. Sympaťák :). Dozvěděli jsme se, že má přítelkyni v Olomouci a taky tam přes zimu bydlí. Uměl tedy parádně česky.

Středa byla ve znamení Aktivit a diskotéky. I když nesnáším diskotéky, nakonec jsem si šla zatancovat asi na tři písničky. Měli jste vidět naši extra sestavu!! :D Byla ala domácí práce, jen si to zkuste představit. Perete prádlo na valše, mácháte, ždímete, věšíte a natahujete. Prostě sranda. Pak stereotypní šlapání zelí na písně typu tuc tuc tuc... a radši jsem odešla. Moje smůla, potom tam pro holky přišli animátoři, mezi nimi jeden hrózně hezkej...

pokračování zase jindy, fotky dodám :-)