Červenec 2012

Itálie zdraví Česko :)

26. července 2012 v 20:16 | Lenka |  diary
Buonasera! :)

Nečekala jsem to, ale nakonec píšu dřív, protože si teta vzala notebook. Je to výhodné, protože aspoň nezapomenu, co chci napsat.

Odjížděli jsme v pátek 20. července. Svozovým autobusem jsme dojeli do Brna a poté dálkovým přes Rakousko do Itálie. Rakousko je krásná země, mají spousty zelených ploch, lesů, čisté záchody na benzínce :D, Mozartovy koule kam se podíváte, pětikilové Nutelly...ne dobře, konec s jídlem. Všude spousta větrných elektráren, obrovských. Jinak fotky by Fujifilm, který už je značně jetý, no ale slouží...


Asi po osmi hodinách jsme dojeli do Alp. Nádhera! Všude kolem krásné hory, skály, lesy, skalní potůčky. Přišla mi sms. My už jsme v Itálii! Říčky jsou téměř bílé, nejspíš tím, jak omílají skály. Po nějaké době jsme stavěli na pumpě asi 40 km od Benátek. Nutná návštěva záchodů. Vyjdu ven a najednou k nám běží moje nejlepší kamarádka s rodinou. COŽE? :D Doteď to nechápu, jak jsme se tam tak sešli. Ještě před dovolenou jsme si dělaly o tom s kámoškou srandu, že se třeba potkáme. Tak jsme se vyfotili, abychom si byli jistí, že se to opravdu stalo, oni pak jeli do Benátek a my se vydali na naši dlouhou cestu na jih Itálie. (Gargáno)

No to byla noc. Celá polámaná se pajdám na benzínku, nasazuju čočky, čistím si zuby. Vyjdu, konečně vidím...moře! Kolem těžký, vlhký vzduch a sluníčko už v pět ráno pořádně sálá. Itálie nemá nijak zajímavé krajiny. Všude kolem pole, stromy vysázené do řad, olivovníky, rajčata, víno... Kolem sedmé jsme dojeli do našeho kempu. Na zemi opřená o spacák jsem se konečně mohla vyspat. Dostali jsme stan, no...pro šest lidí nic moc extra, ale žijem...

Pokračování příště. :)
Lenka

Hola hola Itálie volá

19. července 2012 v 21:08 | Lenka |  diary
Sice volá stan a společné sprchy, ale je to přecejen moře! Zítra ráno odjíždíme do Brna na autobus a odtud už tradá do jižní Itálie. Jen mě mrzí, že se nepodívám do Říma. Aspoň pár fotek udělat... No stejně s sebou táhnu domácí Fujifilm, svého miláčka radši do kempu vozit nebudu.

Jinak dnes parádní zkouška kapely! ♥

Mějte se tu krásně a já se ozvu zase v srpnu.

http://i.idnes.cz/10/062/gal/TOM33d39e_apulie_0010503734.jpg

zdroj: i.idnes.cz

I heart Postcrossing :)

18. července 2012 v 18:29 | Lenka |  diary
Pěkný den vážení a milí

Dneska bych se s vámi ráda podělila o jednu super stránku.


Pro ty, kdo netušíte, o co jde: jde o to, že pomocí této stránky můžete posílat a dostávat pohledy z celého světa. Nejdřív se musíte zaregistrovat, poté můžete naráz odeslat max. 5 pohledů na adresy, které vám přijdou e-mailem. Na pohled napíšete ID, které je velmi důležité, aby se vám pohled započítal a mohli jste dále posílat a dostávat dopisy.

Jakmile to jde, osoba, která obdržela váš pohled, zapíše ID na web a vy můžete odeslat další poled, navýší se vám číslo odeslaných, ale také budete zařazeni do oběhu, abyste mohli obdržet pohled od někoho jiného.

Je to zkrátka zábava, procvičíte si při tom angličtinu, můžete se seznámit s novými lidmi. Kdo by nechtěl dostávat pohledy třeba z Nového Zélandu, USA, Japonska...

Já jsem teprve začala, dneska jsem byla dát na poštu prvních pět dopisů - do Německa, Ruska, USA, Nizozemí a Polska. Sháněla jsem pro Rusku Krtečka, protože ještě specielně píše na profilu, že pokud jsme někdo z Česka, ať jí ho pošlem, ale v našem zapadákově ho neměli, tak tam má Hurvínka :D.

Chtěla jsem vám dát vědět o těchto možnostech, třeba to někoho nadchne stejně jako mne :).

V sluncem prozářeném obilí

17. července 2012 v 15:38 | Lenka |  people
Ehm...no mohla bych napsat "V photoshopem prozářeném obilí", ale to už by neznělo tak poeticky ;). Vlastně ono bylo opravdu prozářené sluncem, jen jsem mu ještě trošku pomohla.

Fotky jsou z focení s kamarádkami, šíleně foukalo a ňunínek mi spadl i se stativem z metru dvacet na zem, naštěstí na trávu. Myslela jsem, že vybouchnu a začnu křičet na celou vesnici, zvlášť, když mi přestal ostřit a v hledáčku nebylo nic vidět. Měla jsem štěstí. Oddělala jsem objektiv, vypla, zapla...vypla, zapla...no a najednou zase fungoval. DÍKY! Už jsem si představovala cestu do Brna na opravu. :)

Jinak kritizujte, kritizujte, s focením lidí nemám ještě moc zkušeností.Asi budu muset oprášit tablet

15. července 2012 v 18:23 | Lenka |  others
To jsem zase něco našla...

Cože, to je z roku 2010? Ani jsem netušila, že už ho chudinku mám tak dlouho.
Asi ho opráším a zase si půjdu něco namalovat. Můj problém je, že nikdy nevím co. To bylo vždycky ve škole...já jdu něco nakreslit...ale co..."CO MÁM NAKRESLIT???"- "nevim"-"tak co tě napadne"-"co třeba motýla"-"to nee" ....jo to byly časy :)

Tak tady máte pár pro zasmání :), i když ty první tři se mi celkem líbíV Praze je prý blaze

14. července 2012 v 17:58 | Lenka |  objects
Šátrala jsem zase ve své složce a našla fotky z výletu do Prahy. Nějak se mi líbí kontrastní B&W, takže barev tu bude po málu, vlastně i ty barevné fotky moc barevné nebudou :D.


Zajímavé muzeum :)


Ve světle svíčky

14. července 2012 v 15:08 | Lenka |  objects
Fotky svíček, dokonce se mi podařilo nepodpálit barák, to je úspěch :)


Pusťte si tuhle nádhernou písničku :). Je od Heritage singers, kteří byli minulou sobotu v Ostravě, koncert byl opravdu super, tuhle tam taky zpívali a musím říct, že jsem si Scotta (zpěvák, který má sólo na začátku a konci) hodně oblíbila, má hrozně příjemný hlas. Dokonce mám skoro od všech podškrab, ale Scott má tak neidentifikovatelný klikyhák, že se jím nedá moc chlubit :D. Škoda, že na koncert nepřijel Tim (ten, co zpívá druhou sloku), toho já můžu :)). Ale i tak to byla paráda.S kapkami rosy

14. července 2012 v 14:31 | Lenka |  flora
Nedávno mi došel sprej na vlasy. Tak jsem vyrazila na zahradu s lahvičkou naplněnou vodou a kropila a následně fotila pavučiny. Asi to dělá moc jemný sprej, protože kapičky na pavučinách nebyly skoro vidět. Tak tady je moje snaha o zachycení pavučiny, většinou nic moc :)Na zdraví!

13. července 2012 v 12:52 | Lenka |  objects
Vzhledem k předvčerejšku sem nakonec dám i tyhle květnové fotky. Pili jste už někdy 40% vodku? Na výletě s kamarády jsme u ohně trochu popíjeli. Osobně nemám ráda alkohol, ale ochutnala jsem. Nejdřív pomerančový džus s vodkou a pak čistého panáka. Ehm, no, asi jsem divná, ale nikdy nepochopím, co se na tom lidem tak líbí. :)

Tak dvě tématické. A já jdu trhat borůvky :) Jinak jsem se dnes v jednu v noci piplala s designem vzhledem k mému pošramocenému vztahu s photoshopem a tím, že v něm nejde nic napsat. Zlaté pixlr.com..."Čau, taky poslouchám toho Kryla" aneb Klus improvizuje :)

6. července 2012 v 11:35 | PhoReal |  diary
Ještě z Tomášova divadelního turné. Jentak se mi ho nepoštěstí vidět, vzhledem k tomu, že většinou vystupuje v sobotu a to já mám jiný zájmy. No tak jsem si ho nahrála, tohle je kratší impro, mám ještě asi dvě další, ale zatím ne na youtube, tak někdy jindy.

Dřív když jsem Kluse neznala, tak jsem nechápala, jak se někomu může jeho muzika líbit, když to nemá ani pořádnou melodii, dobře, melodii to většinou kdovíjak propracovanou nemá, ale ta slova jsou perfektní! :) Sranda, kámoška říkala, že pozoruje, jak si všichni nejdřív oblíbí některé písničky a potom až další. U mě to prý bylo jako u ostatních - VeSmíru, Nina, Marie, Navěky. Teď už se mi líbí snad všechno, krom Šamana teda :D.